Open 7s (W) results

posted in: Open 7s – West | 0

Group A

Results:

Botley                      2 Rush Common            0
Dunmore                     8 St. Edmund’s           1
Caldecott                   2 Botley                 3
Thomas Reade                5 Rush Common            0
Caldecott                   3 St. Edmund's           3
Rush Common                 3 St. Edmund's           1
Thomas Reade                5 Caldecott              3
Dunmore                     4 Rush Common            0
Rush Common                 1 Caldecott             10
Thomas Reade                1 Dunmore                3
Cumnor                      2 Botley                 1
Rush Common                 5 Cumnor                 2
St. Edmund's                3 Cumnor                 2
Botley                      1 Dunmore                9
St. Edmund's                4 Thomas Reade           2
Botley                      2 Thomas Reade           1
Cumnor                      5 Thomas Reade           1
Dunmore                     4 Caldecott              3
St. Edmund's                2 Botley                 3
Caldecott                   1 Cumnor                 4
Cumnor                      1 Dunmore                5
 

  

Table: 
               Played    Won    Drawn  Lost     Points
Dunmore           6        6      0     0          24
Botley            6        4      0     2          18
Cumnor            6        3      0     3          15
St. Edmund’s      6        2      1     3          13
Rush Common       6        2      0     4          12
Thomas Reade      6        2      0     4          12
Caldecott         6        1      1     4          10
 

Group B

Results:

Millbrook                   6 Harwell                  0
Faringdon                  15 Watchfield               0
Millbrook                   2 Faringdon                1
Watchfield                  0 Harwell                  2
Faringdon                   6 Harwell                  1
St. Nicolas'                0 Millbrook                5
Faringdon                   8 St. Nicolas'             0
Millbrook                 w/o Watchfield               w/d
Charlton                    2 Faringdon                8
Harwell                     8 St. Nicolas'             3
Charlton                  w/d Millbrook                w/o
 

  
Table: 

              Played     Won    Drawn Lost     Points
Millbrook        5         5      0     0          20
Faringdon        5         4      0     1          17
Harwell          4         2      0     2          10
St. Nicolas’     3         0      0     3           3
Watchfield       3         0      0     3           2*
Charlton         2         0      0     2           1*
* Points adjusted.
   
Semi-Finals:
Dunmore       6     Faringdon      4    after extra time
Millbrook     6     Botley         0
   
FINAL:
Dunmore       3     Millbrook      2  after extra time